Sağlık & Fitness

Trending:


Uşak’ta pişirilen tarhana Guinness’e girdi

Uşak’ta pişirilen tarhana Guinness’e girdi


İstanbul'da günün ilk saatlerinde sıcak hava ve yüksek nem etkili oluyor

İstanbul'da gece boyunca etkili olan sıcak hava ve yüksek nem oranı ilçelere göre değişirken, Ataşehir, Beşiktaş, Beyoğlu, Çatalca, Kağıthane, Sarıyer, Silivri, Şişli ve Ümraniye'de nem oranı yüzde 95’in üzerinde ölçüldü.


Düğün sezonuyla birlikte çiçekçilerde ‘gelin arabası’ yoğunluğu başladı

Erzincan’da düğün sezonunun açılmasıyla birlikte çiçekçilerin 'gelin arabası' yoğunluğu başladı.


Nargile keyfi yangınla sonlandı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde balkonda nargile hazırlandığı sırada çıkan yangın korkuttu.


Boy ayrımcılığı (“heightism”) ve boy uzatma arzusu: Abartılı tedaviler çözüm mü?

Erişkinlerin çoğunluğu da kendi boylarını 4-5 cm fazla söyleme/sanma eğiliminde ama birçok araştırma bazı hastalıklara bağlı ciddi boy kısalıkları dışında boy ile genel yaşam başarısı ve mutluluğu arasında sanıldığı kadar bir ilişki olmadığını gösteriyor


Konda Araştırma: Toplumun yüzde 63’ü sokak hayvanlarının uyutulmasına karşı

KONDA Barometresi'nin Temmuz Barometre Raporu kapsamında "Toplumun Sokak Hayvanları Düzenlemesine Bakışı" incelendi. Rapora göre toplumun yüzde 63’ü sokak hayvanlarının uyutulması gibi sert yöntemlerin uygulanmasına karşı çıkıyor. üzde 22’si sokak hayvanlarının kimse için sorun olmadığını düşünürken, Yüzde 15 ise hayvanlara zarar vermeden sorunun çözülemeyeceğini, gerekli hallerde uyutulabileceklerini söylüyor.


Kocaeli Yerel Kültür Müzesi’nde geçmişe yolculuk

Kocaeli Yerel Kültür Müzesi yaz atölyelerine katılan çocuklar, manav kültürünü ve geleneksel değerleri eğlenceli etkinliklerle keşfediyor.


Sakarya’da korkutan yangın: Dumanlar mahalleyi kapladı

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde boş bir arazide bulunan çöplük alanda yangın çıktı. Şehrin birçok bölgesinden görülen ve paniğe sebep olan duman mahalleyi kapladı. Yangın, itfaiyenin müdahalesi ile kısa sürede söndürüldü.


Uzmanları açıkladı: Balık sonrası yenen dondurma zehirler mi?

Uzmanlar balık sonrası dondurma yemenin “tek şartı” olduğunu belirtti.


Apartman değil, sanki botanik bahçesi

Sarmaşık, begonvil, yasemin, maviş çiçeği... İzmir’in Karabağlar Mahallesi’ndeki Özgür Apartmanı’na giren herkes büyüleniyor. 150’ye yakın bitki türünün olduğu, botanik bahçesini andıran binayı fotoğraflamak için influencer’lar kapıda sıra oluyor.


Sekiz yılın sonunda muradına eriyor... Evlendiği günden beri bu bebeğin hayalini kuruyordu

Gencecik bir kızken başladığı kariyerinde kısacık zamanda hızlı adımlarla yükseldi. Sonunda da sinema dünyasının sadece en güzel değil aynı zamanda en çok kazanan yıldızlarından biri olmayı başardı. Filmleri izlenme rekorları kırdıkça onun da kazandığı ücret giderek arttı.


Fulya Soybaş Dünya afet diyor biz değil: Sıcak hava da soğuk gibi afet sayılsın

İstanbul’da termometreler 38-39 dereceyi gördü ama hissedilen en az 50 derece. Afrika ve Basra Körfezinden gelen sıcak hava dalgası nemle birleşince özellikle ülkenin Batı kesimlerinde neredeyse nefes alınmıyor. Gölgesinde serinleyecek ağacın pek fazla olmadığı, binaların “Çin seddi” gibi denizin önünü kapattığı İstanbul başta birçok büyükşehirde durum aynı: “Kavruluyoruz.” Ve dahası sıcak havanın sadece bedenle değil psikiyatrik duygu durumla...


Beckett'ten Lanthimos'a Merhamet Hikâyeleri

Filmin üç hikâyesi birbirine uzak olduğu kadar yakın. "Sweet Dreams" şarkısında olduğu gibi herkes arayışta. Otorite figürlerinin peşinde koşsalar da aradıkları hep kendileri


Şenol Kalyoncu HPV ve genital siğillerin doğuma etkisi

Sevgili Hürriyet okurları, bu hafta sizlerden gelen sorular üzerine genital siğiller ve HPV konusunu ele almak istedim.


Fergio Bey ve kölelerine 3’er yıl istendi

‘Fergio House’ grubunu kuran ‘Fergio Bey’ takma adlı Ferhat Günay ve ikiz kardeşi Serhat Günay’ın da aralarında olduğu 19 kişi hakkında 3’er yıla kadar hapis cezası istendi.


Antalya'da 5 yıldızlı otelin restoranında yataklı eylem

Antalya'da bir tatilci, 5 yıldızlı otelde konaklıyordu. Odasının kliması arızalandı ve o arıza bir türlü giderilmedi. Üstüne derdini anlatacak yetkili de bulamayan tatilci alışılmışın dışında bir protesto eylemi yaptı. Odadaki yatağı çıkarıp restorana taşıdı. Bakın sonra neler oldu...


İnşaat malzemesi koyularak işgal edildi! Bodrum’da sahil Halk Plajı oldu

Yalıkavak Mahallesi Çökertme Caddesi üzerine bulunan ve bölgedeki bazı restoran ve diğer işletmeler tarafından inşaat malzemesi koyularak işgal edilen alan için Bodrum Kaymakamlığı ve Milli Emlak Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. İşgal edilen alan, ekipler tarafından temizlendi. 400 metrekarelik alana Bodrum Belediyesi tarafından vatandaşların kullanımı için şezlong ve şemsiyeler yerleştirildi. Bölge yetkililer tarafından Halk Plajı haline...


10 soruda sokak hayvanları sorunu... Dünyadaki uygulamalar nedir?

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 17 maddesinde değişiklik yapılmasını öngören yasa teklifiyle ilgili tartışmalar sürüyor. Sokak hayvanlarına ‘ötanazi’ yapılmasının da önünü açan teklifle ilgili bir taraf sokaktaki hayvan popülasyonunun artmasının kamu güvenliğini tehdit ettiğini söylerken karşı olanlar sokaktaki hayvanların toplanması ya da öldürülmesiyle sorunlara bir çözüm bulunamayacağını savunuyor, sokak hayvanlarıyla birlikte...


Aslan: Günlük Burç Yorumları - 21 Temmuz

Aslan: 21 Temmuz günün genel burç yorumları şöyledir


Adana’da şarbon hastalığı tespit edildi

Adana'nın Feke ilçesinde şarbon hastalığı tespit edilmesinin ardından köydeki tüm hayvanlar karantinaya alınırken, köye hayvan giriş çıkışları yasaklandı. Köyde aşılama çalışması başlatıldı.


Babasını iyice defterden sildi... Gazeteye ilan bile verdi

Hollywood birçok olaylı aile ilişkisi, çekişmeli boşanma davası gördü ama son zamanlarda belki de bu kadarına a tanıklık etmedi... Bir zamanlar bu dünyada aşkın gerçekten var olduğunun kanıtı olarak görülen Angelina Jolie ve Brad Pitt'in olaylı boşanması, ardından birbirlerine karşı açtıkları davalar derken olaylar bambaşka bir boyuta geldi.


Çocukluk hayali pilotluk için tıp fakültesini bıraktı

Çocukluk hayali pilotluk için tıp fakültesini bıraktı Serkan Deniz, yükseköğretim hayatına ilk olarak İzmirde bir üniversitede tıp fakültesinde başladı. Girdiği fakültede 2 yıl boyunca eğitim gören Deniz, bir süre sonra bulunduğu alanın kendisine hitap etmediğini fark etti. Çocukluğundan beri pilot olmayı hayal eden genç öğrenci, asıl istediği mesl...


Sanatçılara aşure ikramı

Sanatçılara aşure ikramı Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Sanatçılar Derneği'nde (ANSAN) sanatçılara aşure ikram edildi.Dernek bahçesinde düzenlenen 'Aşure Günü' etkinliğine, ANSAN üyesi resim, heykel, seramik, geleneksel el sanatları sanatçıları, yazarlar ve şairler katıldı. Nazike Eymür, çay ocağında sanatçı dostları için özenle pişirdiği aşu...


İbrahim Tatlıses ile Yıldız Tilbe’nin 15 yıllık küslüğü bitti

İbrahim Tatlıses ile Yıldız Tilbe’nin 15 yıllık küslüğü bitti


Hint keneviri yetiştirilen evin sahibinden ilginç savunma: "Su döktüm büyüdüler"

Aydın'da uyuşturucuya geçit vermeyen İncirliova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir eve gerçekleştirdikleri uyuşturucu operasyonunda ağaç boyunda Hint keneviri ele geçilirken ev sahibi kadının, "Bunlar burada ekiliydi, ben sadece su döktüm büyüdüler" şeklindeki savunması 'pes' dedirtti.


Dünyada dolunay

Irak, Rusya ve Yunanistan'da beliren dolunay güzel görüntüler oluşturdu.


Sisam’da o gece ben de vardım

O gün, o tarihi buluşmada Sisam’da ben de vardım.


"Sessiz kahramanlar"

Yolların Başlangıcı'nda bir hayalperest veya bir misyoner, bir Bektaşi ve bir caminin arka sokağı…


Çeşme'de hırsızlık yapan turist özür diledi

İzmir'in Çeşme ilçesinde elbise çalarken güvenlik kamerasına yakalanan Avustralyalı turist, daha sonra pişman olarak çaldığı elbisenin parasını gönderdi. Turist, 'Evrenden intikam almak için' elbise çaldığını söyledi.


MARMARA ÜNİVERSİTESİ PENDİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

MARMARA ÜNİVERSİTESİ PENDİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ECZANE BİRİMİ İCcedil;İN 2 KALEM Ouml;ZEL TIBBİ AMACcedil;LI BESLENME Uuml;RUuml;NUuml; ALIMI T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI-MARMARA Uuml;NİVERSİTESİ PENDİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ECZANE BİRİMİ İCcedil;İN 2 KALEM Ouml;ZEL TIBBİ AMACcedil;LI BESLENME Uuml;RUuml;NUuml; ALIMImal alımı 4734 sayılı ...


Yaz mevsiminde sağlıklı olduğuna inanılan bu besinlere dikkat

Yaz mevsiminde sağlıklı beslenme için uyarılarda bulunan Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, karpuz ve peynirin birlikte fazla tüketilmesinin göbek çevresi yağlanmasına ve kilo alımına sebep olabileceğini söyledi.


1800 yıllık hipodrom, İSPARK oldu

İstanbul Sultanahmet'te, yaklaşık 1800 yıl önce Doğu Roma döneminde inşa edilen hipodromdan günümüze sadece ‘Sfendon' olarak bilinen duvarları ulaştı. Kaderine terk edilen ‘Sfendon' İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait İSPARK'ın otoparkı oldu.


Ülke sıcaklardan kavrulurken onlar 3 bin metrede kar üstünde yoga yaptı

Artvinli kadınlar, Türkiye'nin sıcak havalardan bunalanlarıyla birlikte 3000 metrede kar üstünde yoga yaparak bedensel ve zihinsel rahatlama sağladılar. Yoga eğitmeni Şükran Saraç önderliğinde gerçekleşen etkinlik, yüksek irtifada yapılan yoga seansının oksijen alımını artırarak derin bir rahatlama sağladığını ve doğayla iç içe olmanın stresi azalttığını vurguladı.


Doğan HIZLAN Cem Babacan’ın solo albümü

CEM Babacan “Touching Universe Of Piano” isimli ilk solo piyano albümünde farklı müzik stilleriyle piyano repertuarına damga vurmuş pek çok önemli bestecinin en rafine ve sade bir biçimde karakterlerini yansıttığı eserlerini dinleyiciyle buluşturuyor.


Türkiye'den dolunay

Ankara, Balıkesir ve Kayseri'de görüntülenen dolunay güzel kareler oluşturdu.


Savcı sapık muhtar için 25 yıl hapis istedi! 'Swinger' partisiyle başlayan rezalet

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na Selçuklu ilçesindeki bir mahallenin muhtarı evli ve 1 kız çocuk babası M.M.'nin, S.A. adlı kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu yönünde suç duyurusu yapıldı. Bunun üzerine başlatılan soruşturmada S.A.'nın anne ve babasının boşandığı, annesi M.A.'nın da muhtar M.M. ile birlikte yaşadıkları belirlendi. Muhtar M.M. ve anne M.A., 18 Şubat’ta gözaltına alındı. Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, M.M.'nin el...


Eyüpspor'dan yeni sezon öncesi 3 gollü galibiyet

Gelecek sezon Süper Lig'de mücadele edecek olan Eyüpspor, hazırlık maçında Boluspor'u 3-1'lik skorla mağlup etmesini bildi.


ÇAYKUR 20 kilograma düşürdüğü günlük çay alım kontenjanını tekrar 25 kilograma çıkarttı

ÇAYKUR, 50 kilogramdan 30 kilograma daha sonrasında 25 kilogramdan 20 kilograma düşürdüğü günlük çay alım kontenjanını yarından itibaren dekara 25 kilogram olarak uygulanacağını duyurdu.


Gaziantep'de Gaziantep'te 4 kişinin yaralandığı motosiklet kazası kameraya yansıdı

Gaziantep'te iki motosikletin çarpıştığı, 4 kişinin yaralandığı motosiklet kazası güvenlik kamerasınca görüntülendi.


ABD'li reality show yıldızı Kim Kardashian'ın güzellik sırrı: Somon spermli cilt bakımı

T24 Dış Haberler ABD'li reality show yıldızı Kim Kardashian, bir balığın üreme salgısını kullanarak yeni bir güzellik protokolü denediğini açıkladı. Kardashian, "Yüzüme somon spermi enjekte edilerek somon spermli cilt bakımı yaptırdım" diye konuştu. Ağustos 2023'te ABD'li yıldız Jenifer Aniston da bir güzellik uzmanının kendisini somon spermi yüz b...


Dondurma boğaz ağrısına yol açar mı?

Dondurma boğaz ağrısına yol açar mı? Yaz geldi, havalar ısındı. Kışın sıklıkla enfeksiyon veya başka nedenlere bağlı ortaya çıkan boğaz ağrısından kurtulduk diye düşünsek de yazın da boğaz ağrısı görülebiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şirin Seçkin, "Boğaz ağrılarını yazın da sık görüyoruz çünkü yazın da virüsler yaygın oluyor. Kışı...


Sinemaya giden kedinin koltuğa bir türlü oturamadığı anlar güldürdü

Sinemaya giden kedinin koltuğa bir türlü oturamadığı anlar, izleyenleri güldürdü. https://haberglobal.com.tr/gundem/sinemaya-giden-kedinin-koltuga-bir-turlu-oturamadigi-anlar-guldurdu-362417


Edebiyatın acı sonla biten 7 aşk hikâyesi

Bazı aşk hikâyeler trajik sonlarıyla akıllarda kalır. Peki, bu trajik sonlu ünlü hikâyelerin hangileri olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? İşte, trajik sonla biten 7 aşk hikâyesi.


Koruk suyundan yaptığı dondurma ekşi severlerin favorisi oldu

Ege Bölgesi'nde sıcak yaz aylarında serinlemek için tercih edilen koruk (olgunlaşmamış üzüm) suyu, İzmir'in Tire ilçesinde dondurmaya dönüştü.


Yıldız Sarayı'na ziyaretçi akını

Restorasyonu tamamlanarak 102 yıl sonra bu kez müze olarak kapılarını açan Yıldız Sarayı ilk gün ziyaretçi akınına uğradı. Sarayı gezenler hayran kaldıklarını söyledi.


Zamana ve mekâna şahitler miyiz?

1 Çok pişmanım... Yaşadığım zamana ve mekanlara karşı şahitlik görevimi yapmadığım/yapamadığım için çok üzgünüm. Ona güvendim diyebileceğim güçlü bir hafızam da yoktu üstelik... Onca görmüş-geçirmişliğimin, onca yaşanmışlıkların ve tanışıklıkların hiç birisi hakkında, hiç not tutmadım, kayıt oluşturmadım. Allahualem; yoksulluk ve yoksunluk içinde g...


Yeryüzünde insan eliyle kazılmış en derin yer: Büyük Çukur

Elmas zengini Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Kimberley şehrindeki "Büyük Çukur (The Big Hole)" isimli tarihi elmas madeni ocağı, 240 metre derinliğiyle, yeryüzünde insan eliyle kazılmış en derin çukur olma özelliği taşıyor.


Son dakika... Akdeniz'de 5 büyüklüğünde deprem

Saat 07.01 sıralarında Akdeniz'de Girit Adası açıklarında bir deprem meydana geldi. 5 büyüklüğündeki depremin derinliği 15 km olarak açıklandı. Depremin ardından AFAD ve Kandilli Rasathanesi verileri paylaştı. Prof. Dr. Naci Görür Milliyet.com.tr'ye anlattı: 4 milyon insanın can güvenliği yok! İstanbul depremi kapıda mı? Marmara Denizi'ndeki hareketlilik neyin habercisi? Türkiye’nin en kırmızı noktası! Çocuklara mezar olmuştu, depremin eli...


Kuşadası sahilleri konforlu ve hijyenik tatilin adresi olmayı sürdürüyor

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in halk plajlarında ücretsiz şemsiye ve şezlong uygulaması ile 'vatandaş memnuniyeti odaklı' çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Kuşadası Belediyesi, kentin dünyaca ünlü plajlarını tatilciler için daha hijyenik ve konforlu hale getirmek için turizm sezonunun başından bu yana mesai harcıyor.


Dinçer Güner Gündemde para var

Bugün Oğlak burcunda oluşacak dolunay sebebiyle maddi konular ön plana çıkacak. Güneş de Aslan burcuna geçerek hepimize neşe, eğlence getirecek. Emek harcadığımız alanlarda sonuç alabiliriz.