HOLLYWOOD YıLDıZı DAVALıK OLDU! MESAJLARı IFşA EDILDI: ÇOK AşAğıLAYıCı BIR DURUM

'Penny Dreadful' dizisinin 42 yaşındaki yıldızı Eva Green, 2019'da yapımına başlanan bilimkurgu-gerilim filmi 'A Patriot'ın çekimlerinin durması üzerine yapım şirketi White Lantern Films'e ve finansör SMC Specialty Finance LLC'ye dava açtı.

Aktris, proje iptal edilmesine rağmen film için anlaştığı 1 milyon dolarlık ücreti almaya hakkı olduğunu söylerken; söz konusu şirketler ise 'komplo, aldatma ve yasadışı müdahale' suçlamalarıyla karşı dava açtı ve Green'in kasıtlı olarak prodüksiyonu baltaladığını ve senaryoyu satın alabilmek için yapımın dağılmasına neden olduğunu iddia etti.

MESAJLARI DELİL OLARAK GÖSTERİLDİ

İngiltere Yüksek Mahkemesi'nde görülen davada, Green'in WhatsApp mesajları delil olarak sunuldu. Mesajlarda, Green'in ekip üyelerine 'köylüler', bir yapımcıya 'şeytan' dediği, filmin yönetmenini 'zayıf ve aptal' olarak nitelendirdiği, projeyi 'B sınıfı film' olarak adlandırdığı ve hatta kendisini 'Cruella' olarak tanımladığı görülüyor.

Güzel oyuncu, geçtiğimiz gün söz filmi 'lanet olası bir kabus' olarak nitelendirdiği ve bir iş arkadaşına attığı, "Bu projeden çıkmak zorundayız" şeklindeki özel bir mesajı hakkında da sorguya çekildi.

"İFŞA EDİLMEYİ BEKLEMİYORDUM"

Ancak Yahoo! News'un haberine göre; Green prodüksiyonu sabote ettiğini ya da terk ettiğini şiddetle reddetti. Green'in tanık kürsüsünde, "Bir şeyleri çok açık bir şekilde söyleme huyum vardır" dediği ve "WhatsApp mesajlarımın mahkemede ifşa edilmesini beklemiyordum. Bu zaten çok aşağılayıcı bir durum" ifadelerini kullandığı bildirildi.

ESKİ ROL ARKADAŞININ SÖZLERİNİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Mesajların başka bir yerinde Green'in senaryonun haklarını satın alma ve filmi kendi ekibiyle çekme olasılığını tartıştığı da söyleniyor. Ünlü isim ise aslında filmden 'çıkma' niyetinin olmadığını; 2015 yılında bir başka James Bond filmi çekmektense 'camı kırıp bileklerini kesmeyi' tercih edeceğini söyleyen, 'Casino Royale'deki rol arkadaşı Daniel Craig'in yorumuyla karşılaştırarak açıkladı:

Alıntı Metni

"DANIEL'I TANIYORUM"

Green, Craig'in sözlerini daha önce alıntılayan menajeri Charles Collier'ı kopyaladığının iddia edilmesi üzerine; "Bu hikayeyi çok iyi biliyorum çünkü Daniel'i tanıyorum" diye karşılık verdi.

"TAM BİR MASKARALIKTI"

Green daha önce kürsüde, filmin prodüksiyonunun bitirilmesini istediğini, böylece filmin kontrolünü ele geçirme şansına sahip olacağını reddetmişti. Fransa doğumlu aktris, 'filmin başarısız olması için' hiçbir şey yapmadığında ısrar etti:

Alıntı Metni

"HİÇBİR ZAMAN SÖZLEŞMEMİ BOZMADIM"

İddiaya göre göndermiş olduğu, "Bu filmi Sherbourne ile yapamam (finansörler). İmkansız" mesajı da sorulan aktris; "Bunlar duygusal sözler, o sırada kendimi kapana kısılmış hissettim. Filmin gerçekleşecek olması hiçbir anlam ifade etmiyordu. Kendimi köşeye sıkışmış hissettim. Ama bu, kontratıma sadık kalmayacağım anlamına gelmiyor. Sete çağrılsaydım, bir felaket olsa bile bu filmi yapardım. Hiçbir zaman sözleşmemi bozmadım" diye konuştu.

Dava, henüz sonlanmadı.

Eva Green: Terapiye gitmeye ihtiyacım var

2023-02-02T10:37:05Z dg43tfdfdgfd