DATE çıKMAK NE DEMEK? İNGILIZCE ‘DATE’ NEDIR, NE ANLAMA GELIYOR?

Sosyal medya kullanıcılarının sıklıkla denk geldikleri tabirler olan “date’e çıkmak”, “date’im var” ve “first date” giderek yaygın kullanım haline geliyor. Peki, İngilizde ‘date’ ne demek? Kullanımı yaygınlaşan ‘date’ nedir, ne anlama geliyor?

İngilizce ilk anlamı “tarih” olarak bilinse de sosyal medyada kullanılan date bu anlamdan farklı bir manaya geliyor. Yani sosyal medyada karşılaşılan date’e çıkmak, date’im var ve first date gibi tabirler tarih anlamında kullanılmıyor. Peki, sosyal medyadaki “date” ne anlama geliyor?

DATE NEDİR, NE DEMEK?

Sosyal medyada kullanılan date ikinci anlamında yani “buluşma” anlamında tercih ediliyor. Yani “date’e çıkmak” buluşmaya gitmek, “date’im var” buluşmam, randevum var” manasında kullanılıyor. Bazı akımlara konu olan “first date” ise “ilk randevu” ve “ilk buluşma” anlamlarını taşıyor. Bu kapsamda sosyal medyada sıklıkla karşılaşılan date kelimesinin buluşma, randevu anlamlarına geldiği söylenebilir.

İngilizce cringe ne demek, hangi anlama geliyor? İngilizce Kısaltmalar... İngilizcede En Çok Kullanılan Kısaltmalar... Instagram biyografi sözleri İngilizce, kısa, anlamlı, ağır, cool ve komik seçenekler

2023-03-19T12:49:31Z dg43tfdfdgfd